Jesteś w: Start Wiadomości Medyczny Dzień Nauki 2015 - Zapraszamy, 22.05.2015

Medyczny Dzień Nauki 2015 - Zapraszamy, 22.05.2015

Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznym Medycznym Dniu Nauki w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Ósma edycja akcji odbędzie się 22 maja br. w godz. 9-13 w Collegium Biomedicum w Gdańsku. W programie ponad 60 imprez i mnóstwo nowości!

Medyczny Dzień Nauki 2015 - Zapraszamy, 22.05.2015

Fot. GUMed

Podczas licznych wykładów i warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przebiegały operacje w przeszłości, czy i jak pacjenci byli znieczulani oraz jak współcześnie wygląda operacja wideo w 3D. Zdradzimy całą prawdę o wampirach i wilkołakach – czy na pewno to tylko legendy, czy może kryje się w nich ziarno prawdy?

Razem z immunologami zaszczepmy wśród uczestników chęć szczepienia, z demonstracją na pluszowym ochotniku, a pod okiem farmaceutów będziemy tworzyć modele cząsteczek związków chemicznych o potencjalnym działaniu farmakologicznym i sprawdzimy wpływ różnych czynników na zmianę barwy.

Nie zabraknie warsztatów językowych dotyczących m.in. wpływu zdrowej diety i aktywnego trybu życia na samopoczucie, najdziwniejszych chorób świata czy kulis życia akademickiego. Po raz pierwszy młodzi kardiolodzy przeprowadzą warsztaty o omdleniach wśród młodzieży szkolnej, połączone z nauką podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabraknie cieszących się co roku dużą popularnością warsztatów udzielania pierwszej pomocy i szycia chirurgicznego. Fizjoterapeuci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzą szereg zajęć sportowo-edukacyjnych, połączonych m.in. z oceną sprawności ręki z wykorzystaniem testera czucia i dynamometru czy oceną równowagi. O smaczne i zdrowe przekąski jak co roku zadbają młodzi dietetycy.

Wstęp wolny. Więcej informacji na www.medycznydziennauki.gumed.edu.pl

Autor: Joanna Śliwińska
Sekcja Informacji i Promocji GUMed