Jesteś w: Start Wiadomości Od 15 grudnia w Agencji Rozwoju Pomorza ruszają dotacje na własny biznes dla Pomorzanek
A A A

Od 15 grudnia w Agencji Rozwoju Pomorza ruszają dotacje na własny biznes dla Pomorzanek

Od 15 grudnia w Agencji Rozwoju Pomorza SA rusza nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30. rok życia. W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie” każda uczestniczka może ubiegać się aż o 23.000 pln jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne w wysokości do 1.440 pln trwające nawet rok.

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę.

Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50. roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się łącznie 64 kobiety, po 32 osoby w dwóch zorganizowanych naborach. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów. Więcej informacji na stronie internetowej ARP »

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Moszczyńska
Kierownik projektu
tel. (58) 323 3143
e-mail: katarzyna.moszczynska(at)arp.gda.pl

Michał Zając
tel. (58) 323 3253
e-mail: michal.zajac(at)arp.gda.pl


Autor: ARP S.A.
ARP_2.jpg


 Zrzut ekranu 2016-12-15 o 17.44.27.png