Jesteś w: Start Wiadomości
A A A

Wiadomości

2018-02-23

Doradztwo zawodowe dla studentów i absolwentów GUMed

Akademickie Centrum Karier zaprasza na bezpłatne, indywidualne doradztwo zawodowe! Prowadzimy rozmowy doradcze pozwalające lepiej poznać predyspozycje i preferencje zawodowe naszych studentów i absolwentów. Diagnoza własnego potencjału służy określeniu mocnych i słabych stron, ocenie swojej wartości rynkowej.

Zobacz więcej

2018-02-23

Zaproszenie do udziału w projekcie szkoleniowo-stażowym PFRON – TEKA Absolwenta – Technologia – Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja

Projekt TEKA Absolwenta jest to kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia. Program realizowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu "Absolwent".

Zobacz więcej

2018-02-19

Zaproszenie do badania ankietowego Strefa Naukowca - Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni

Szanowni Państwo, w Strefie Startup w PPNT w Gdyni odbywają się comiesięczne spotkania (warsztaty i prelekcje), skierowane do pracowników naukowych, doktorantów, studentów i wynalazców, którzy myślą o współpracy ze światem biznesu.

Zobacz więcej

2018-02-07

Ruszył nabór wniosków o stypendia Fulbrighta dla Polaków zainteresowanych wyjazdem naukowym do USA w roku akademickim 2019-2020!

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów, absolwentów i pracowników naukowych do udziału w 3. programach stypendialnych, na które właśnie ruszył nabór.

Zobacz więcej

2018-02-07

Polpharma S.A. zaprasza do III edycji płatnego programu stażowego - Laboratorium Kariery. Rekrutacja trwa do 22 lutego br.

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. w Starogardzie Gdańskim od 26 stycznia uruchomiły kolejną, trzecią już edycję płatnego programu stażowego Laboratorium Kariery. Program skierowany jest do studentów i absolwentów studiów biotechnologicznych, biologicznych, chemicznych i nauk pokrewnych w tym farmacji.

Zobacz więcej

2018-02-07

Zaproszenie do udziału w Regional BioCamp 2018, 27-29.05, Lublana, Słowenia. Termin aplikacji 1-28.02.2018

Regional BioCamp to międzynarodowy projekt warsztatów dla studentów i doktorantów farmacji, biotechnologii oraz kierunków biologiczno-chemicznych. Najlepsi studenci z Europy mają szansę wziąć udział w trzydniowym forum farmaceutycznym, odbywającym się w stolicy Słowenii. Zgłoszenia polskich uczestników przyjmowane są od 1 do 28 lutego.

Zobacz więcej

2018-02-01

Zaproszenie na spotkanie na temat międzynarodowego wolontariatu (EVS Erasmus+) - Przy herbacie o wolontariacie. Gdynia 28.02.2018

Centrum Współpracy Młodzieży zaprasza 28 lutego (środa), w godz. 16.30-18:30 na spotkanie na temat możliwości wyjazdu na wolontariat za granicę dla osób w wieku 18-30 lat. Spotkamy się przy herbacie i ciastkach i w miłym towarzystwie Anzheliki Zozulii z Ukrainy, aktualnie przebywającej na Wolontariacie Europejskim (EVS) w Gdyni. Anzhelika opowie o tym dlaczego sama zdecydowała się zostać wolontariuszką i przedstawi zasady i możliwości wyjazdu w ramach Programu Erasmus+. Spotkanie odbędzie się w biurze Centrum Współpracy Młodzieży, ul. Św. Piotra 21/4, Gdynia.

Zobacz więcej

2018-01-26

Wybrano 56 projektów społecznych zgłoszonych do Nagrody Nestlé CSV 2018

Spośród ponad 1000 zgłoszeń do konkursu "Nagroda Nestlé CSV 2018" (ang. Creating Shared Value Prize) do następnego etapu zakwalifikowano 56 uczestników którzy poszukują skutecznych i innowacyjnych sposobów rozwiązania ważnych problemów społecznych jak dostęp do czystej wody, prawidłowe żywienie czy rozwój obszarów wiejskich. Działają oni w Afryce Saharyjskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Zobacz więcej

2018-01-23

Finał drugiej edycji konkursu CSR Masters - działaj z Henklem! Zagłosuj na najlepszy projekt społeczny!

Za tydzień poznamy laureatów II edycji konkursu CSR Masters - działaj z Henklem! Studenci wszystkich polskich uczelni już po raz drugi mieli unikalną okazję, by zdobyć 5 000 zł na realizację projektu społecznego według własnego pomysłu. Jury wybrało 9 najlepszych projektów, które teraz w głosowaniu internetowym powalczą o trzy finałowe nagrody.

Zobacz więcej

2018-01-17

Zaproszenie na seminarium Badania Naukowe "Promocja Dorobku Naukowego - Relacje Nauki z Mediami", Warszawa 24.01.2018

Szanowni Państwo. Serdecznie zapraszamy do udziału w 28 seminarium w cyklu Badania Naukowe "Promocja Dorobku Naukowego - Relacje Nauki z Mediami", organizowanym przez Centrum Promocji Informatyki w Warszawie, 24 stycznia 2018 r. Seminarium odbędzie się w Centrum Konferencyjnym CEMED, Warszawa, ul. Pory 78, V piętro.

Zobacz więcej

2018-01-16

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni dofinansowuje kwotą do 20 tysięcy złotych założenie indywidualnej działalności gospodarczej osobom bezrobotnym do 30 roku życia

Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie miasta Gdynia i miasta Sopot (III)”. Nabór wniosków od 15.01.2018 r. Wnioski o udzielenie dofinansowania wraz z wymaganymi załącznikami będzie można składać osobiście w kancelarii urzędu (ul. Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia, p. 101, I piętro), lub drogą pocztową (decyduje data wpływu wniosku do urzędu).

Zobacz więcej

2018-01-12

Zaproszenie do programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds. Rekrutacja do 21.01.2018

Szanowni Państwo, rozpoczęliśmy nabór do edycji 2018 programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds realizowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta oraz Stowarzyszenie TOP 500 Innovators. Program TopMinds skierowany jest do studentów studiów I, II i III stopnia polskich uczelni, którzy kończąc studia planują swoją karierę w nauce, biznesie czy administracji publicznej.

Zobacz więcej

2018-01-11

Zaproszenie na Amerykańskie Targi Pracy Wakacyjnej - zakończenie rekrutacji 24 stycznia 2018

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Polska zapraszają do udziału w Amerykańskich Targach Pracy Wakacyjnej dla studentów. Rekrutacja na Targi kończy się 24 stycznia 2018 roku.

Zobacz więcej

2018-01-09

Startuje 16. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Tym razem miasto Gdynia zaprasza do udziału tylko studentów. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2018 r. Autorzy pomysłów zakwalifikowanych do kolejnego etapu, będą mogli wziąć udział w szkoleniach i warsztatach, podczas których dowiedzą się m.in. jak skonstruować dobry biznesplan, jak zbadać rynek, jak szacować budżet, jak promować swoją firmę, produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły, na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę prowadząc firmę.

Zobacz więcej

2017-12-22

Ruszyła rekrutacja do międzynarodowego programu stypendialnego Amgen Scholars. Rekrutacja potrwa do 1.02.2018

Fundacja Amgen otworzyła nabór do kolejnej edycji studenckiego programu stypendialnego Amgen Scholars. W ramach Programu studenci, młodzi naukowcy z Polski będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na jednej z najlepszych uczelni w Europie; na Uniwersytecie Cambridge, w Instytucie Karolinska, na Politechnice Federalnej w Zurychu, w Instytucie Pasteura lub na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana. Rekrutacja potrwa do 1 lutego 2018 r.

Zobacz więcej

2017-12-21

Konkurs dla farmaceutów i biotechnologów o staż „Orion 100” w siedzibie Orion Corporation w Finlandii. Termin nadsyłania prac konkursowych 16.02.2018

W 2017 roku firma Orion Pharma obchodziła setną rocznicę działalności. W ramach obchodów setnej rocznicy powstania firmy, w Polsce organizujemy konkurs o staż dla studentów polskich uczelni. Jego zwycięzca odbędzie trzymiesięczny staż w dziale R&D w siedzibie firmy w Espoo w Finlandii.

Zobacz więcej

2017-12-15

Jeden doktorat z chemii, biologii i nauk technicznych - ruszyła rekrutacja. Potrwa do 21.01.2018

Doktorat z trzech dziedzin, czyli nauk chemicznych, biologicznych i technicznych stwarza niecodzienne możliwości wyboru ścieżki kariery zawodowej i rozwoju naukowego. Dzięki ofercie trzech najlepszych jednostek badawczych w kraju absolwenci studiów II stopnia mogą rozwijać karierę naukową w ramach prestiżowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich TRI-BIO-CHEM. Rekrutacja trwa od 1 grudnia 2017 r. do 21 stycznia 2018 r.

Zobacz więcej

2017-12-14

Program stażowy poradni Mój Dietetyk dla studentów i absolwentów dietetyki

Zapraszamy do współpracy absolwentów i studentów kierunku dietetyka, którzy swój dalszy rozwój i karierę zawodową upatrują w indywidualnym poradnictwie dietetycznym. Jesteśmy zespołem ludzi, dla których dietetyka to nie tylko zawód, ale prawdziwa pasja. Wspieramy innych w osiąganiu szczęścia, poprzez zmianę nawyków żywieniowych i skuteczne, zdrowe odchudzanie (bez dodatkowych suplementów odchudzających).

Zobacz więcej

2017-12-13

Zaproszenie do udziału w programie stypendialnym BioLab Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Rekrutacja trwa do 1.02.2018

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologia, biochemia, biotechnologia, farmacja do udziału w Programie BioLAB. Program to roczny, płatny staż w czterech amerykańskich instytucjach naukowych: Oklahoma Medical Research Foundation, University of Chicago, University of Virginia, University of Texas, Southwestern Medical Center.

Zobacz więcej

2017-12-11

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do kolejnej IX edycji Programu LIDER. Wnioski można składać od 15.01.18 do 15.03.18.

LIDER jest programem skierowanym do młodych naukowców. Celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy.

Zobacz więcej